KIA

hamulce kiaKia Motors to przedsiębiorstwo samochodowe mieszczące się w Korei Południowej, należące do Hyundai Kia Motor Group, istniejące pod obecną nazwą od 1990 roku. Kia w dosłownym tłumaczeniu z języka koreańskiego oznacza produkt, który pochodzi z Azji.

Mimo zaledwie 27 lat istnienia na rynku pod obecna nazwą, doświadczenie marki sięga roku 1944 roku, kiedy to w Korei powstała firma Kyungsung Precision Industry (następnie KIA Industry), produkująca części do rowerów. Zakład nastawiony był na podbój rynku lokalnego, stąd też po  zapotrzebowaniu na rowery nastąpiła era produkcji motocykli oraz trójkołowców. Bodźcem do wyprodukowania auta stało się opracowanie przez KIA Industry własnego silnika, który zaowaocował pojawieniem się samochodu już w 1971 roku. Pierwszy samochód osobowy – KIA Brisa zszedł z taśmy produkcyjnej dwa lata później.

Obecnie KIA to miliony aut osobowych, których do 2005 roku wytworzono aż pięć milionów. Polska kariera marki trwa od roku 1995. KIA produkuje obecnie prawie 30 modeli samochodów osobowych, montując w każdym z nich system hamulcowy dostosowany do konkretnego typu.

 

Artykuły:

    Umiejętności

    Opublikowano w dniu

    13 czerwca, 2017

    Prześlij komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *