Lexus

hamulce lexusLexsus to marka luksusowych japońskich samochodów, będąca częścią Toyota Motor Corporation. Swoją nazwę najprawdopodobniej zawdzięcza słowom „luxury edition” i „United States”, określającymi początkowe przeznaczenie tych luksusowych aut na rynek amerykański.

Marka Lexus istnieje na rynku od 1983 roku, kiedy to koncern Toyota rozpoczął prace nad stworzeniem prestiżowego samochodu na miarę Mercedesa klasy S, czy BMW serii 7. Pierwszy opracowany od odstaw model stworzony według założeń wyszedł z taśmy produkcyjnej w 1989 roku, jako LS 400.

Obecnie wszystkie modele marki Lexus, z wyjątkiem terenowego samochodu LX, dostępne są  w wersji z napędem hybrydowym. Lexus to osiemnaście modeli aut użytkowych współcześnie produkowanych oraz siedemnaście modeli koncepcyjnych. Dostępne konsumentom samochody to: crossovery, auta w wersji sedan, cabriolety, sportowe coupe, jak i ekskluzywne SUVy. Na polskim rynku istnieje około trzydziestu różnych typów hamulców dostosowanych do samochodów marki Lexus poruszających się po naszych drogach.

 

Artykuły:

    Umiejętności

    Opublikowano w dniu

    13 czerwca, 2017

    Prześlij komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *