Volvo

hamulce volvoVolvo Car Corporation to drugie, obok mniej popularnego SAABa, szwedzkie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją samochodów. Volvo należy do firmy Geely Automobile, istnieącej jako spółka akcyjna.

Historia marki Volvo sięga 1927 roku, kiedy to firma rozpoczęła produkcję pierwszego samochodu potocznie nazywanego „Jacob”. Lat a siedemdziesiąte, kiedy to otwarto centrum techniczne, umożliwiające przeprowadzanie testów bezpieczeństwa na samochodach tej marki, stało się czasem jej wzmożonej ekspansji na rynku.

Z czasem firma przejęła część akcji specjalizującego się w produkcji samochodów ciężarowych koncernu DAF, zaś sama od 1999 roku należała do koncernu Ford Motor Company, by następnie przejść w ręce chińskiej Zhejiang Geely Holding Group Company Limited. W 2010 roku samochody Volvo produkuje firma Geely, która zakupiła je za niemal dwa miliardy dolarów.

Obecnie Volvo to siedem modeli produkowanych i dziesiątki aut wycofanych z produkcji, jak również spora liczba samochodów koncepcyjnych. Na polskim rynku dostępnych jest około siedemdziesięciu typów zespołów hamulcowym montowanych w poruszających się po naszych drogach samochodach tej marki.

 

Artykuły:

    Umiejętności

    Opublikowano w dniu

    13 czerwca, 2017

    Prześlij komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *